Johtoryhmä

Kaupungin johtoryhmä toimii kaupunginjohtajan esikuntana. Johtoryhmään kuuluu keskeisiä viranhaltijoita eri toimialoilta ja vastuualueilta.
Matti Tuononen

Kaupunginjohtaja Matti Tuononen
020 632 2010
matti.tuononen@aanekoski.fi

Aleksi Heikkilä

Hallintojohtaja Aleksi Heikkilä
040 823 7921
aleksi.heikkila@aanekoski.fi

Arja-Leena Kriivarinmäki

Henkilöstöjohtaja Arja-Leena Kriivarinmäki
020 632 2045
arja-leena.kriivarinmaki@aanekoski.fi

Tapani Hämäläinen

Talousjohtaja Tapani Hämäläinen
020 632 2072
tapani.hamalainen@aanekoski.fi

Ville Härtsiä

Opetus- ja kasvatusjohtaja Ville Härtsiä
020 632 3000
ville.hartsia@aanekoski.fi

Erika Räihä

Vs. tekninen johtaja Erika Räihä
040 762 3811
erika.raiha@aanekoski.fi

Laajennetun johtoryhmän jäsenet

Kaupungin laajennettuun johtoryhmään kuuluvat lisäksi:

Sari Åkerlund

Elinvoimajohtaja Sari Åkerlund
020 632 2860
sari.akerlund@aanekoski.fi

Jukka-Pekka Pohjolainen

Vs. kulttuuri- ja liikuntajohtaja Jukka-Pekka Pohjolainen
020 632 3259 
jupe.pohjolainen@aanekoski.fi

Hanna Ahonen

Ympäristöpäällikkö Hanna Ahonen
0400 115 696
hanna.ahonen@aanekoski.fi

Carita Kosonen

Vs. kaavoituspäällikkö Carita Kosonen
0400 115 241 
carita.kosonen@aanekoski.fi

Juha Kärkkäinen

Tietohallintopäällikkö Juha Kärkkäinen
0400 545 326
juha.karkkainen@aanekoski.fi

Suvi Kallioinen

Viestintäsuunnittelija Suvi Kallioinen
040 621 2653
suvi.kallioinen@aanekoski.fi

Tanja Sulin

Kehityspäällikkö Tanja Sulin
050 440 0813
tanja.sulin@aanekoski.fi

Juho Liimatainen

Ilmastokoordinaattori Juho Liimatainen
040 681 8813
juho.liimatainen@aanekoski.fi

Henkilöstön edustaja, pääluottamusmies Eija Kajakulma
040 546 6608
eija.kajakulma@aanekoski.fi

Muokattu 1.2.2023